top of page
Napędowy

Badania kierowców

kat. AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T

Jak się przygotować do badania?

Lekarz i pacjenta

01 

Dokumenty

Zabierz ze sobą dowód osobisty (paszport/legitymacje/ kartę pobytu), prawo jazdy (jeśli posiadasz), okulary lub soczewki kontaktowe (jeśli ich używasz) oraz wszelką dostępną dokumentację medyczną.

02

Wymagane badania

Badanie glukozy jest obecnie wymagane na wszystkie kategorie prawa jazdy. Zachęcamy do zgłaszania się pacjentów z wydrukowanym wynikiem badania glukozy. Akceptujemy wyniki wykonane do 3 miesięcy od badania na prawo jazdy.

===

INFORMACYJNIE, DLA OSÓB KTÓRE ZAPOMNIAŁY ZGŁOSIĆ SIĘ Z WYNIKIEM GLUKOZY. W celu otrzymania orzeczenia na prawo jazdy, konieczne jest dostarczenie aktualnego wyniku badania glukozy (do wykonania w dowolnym laboratorium) – po wizycie lekarskiej z wynikiem zapraszamy w dowolny dzień badań kierowców – zgodnie z harmonogramem online dostępnym na stronie ZnanyLekarz.pl lub wozniakjakub.net . Informacji o dniach/godzinach badań kierowców udziela także rejestracja pod numerem telefonu 58 770 58 69). Proszę nie zapisywać się ponownie na wizytę oraz nie dokonywać ponownej opłaty. Lekarz przyjmuje w Przychodni Medycyna Rodzinna w gabinecie numer 6 przy ul. Dąbrówki 92/7 w Gdańsku – zalecamy zgłaszać się o godz. 18.30.

Starsza kobieta jazdy
Rękawice ATV

03

Badanie okulistyczne

Na miejscu wykonujemy m.in. badanie ostrości wzroku - nie jest wymagane dodatkowe zaświadczenie od lekarza okulisty. Osoby noszące okulary lub soczewki, proszone są o zabranie ich ze sobą. W przypadku posiadania wcześniejszego badania okulistycznego - prosimy o zabranie wyniku. 

04

Ograniczenia

Nie przeprowadzamy badań osób, których dokument został zabrany przez Policje lub inny organ państwowy - w takich przypadkach należy zgłosić się do uprawnionego lekarza zatrudnionego w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy. Nie wykonuje badań Medycyny Pracy. Nie wykonujemy badań kierowców zawodowych (TAXI, karetki itd.). Pacjenci chorzy na cukrzycę obowiązkowo zgłaszają się z kartką diabetologiczną  (do pobrania w zakładce - Pliki ) wypełnioną przez lekarza prowadzącego chorobę (diabetolog/lekarz rodzinny). Nie wykonujemy badań osób chorych na padaczkę - pacjenci proszeni są o zgłaszanie się do dużych ośrodków Medycy Pracy - wymagane są dodatkowe konsultacje specjalistyczne, karta neurologiczna oraz inne w zależności badania od stanu pacjenta.

Nauka jazdy

+48 58 770 58 69 (telerejestracja ZnanyLekarz)

e-mail : kubawozniak@wp.pl

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

©2024 by INDYWIDUALNA SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA lek. Jakub Woźniak 

specjalista medycyny rodzinnej

bottom of page